OCHRONA WŁOSA

Każdy, kto decyduje się na utrzymywanie maltańczyka w długim włosie, musi pamiętać, że włos nie odżywiany stanie się matowy, łamliwy, puszący się. Dlatego aby nasz pupil wyglądał zawsze ładnie, należy pielęgnować jego włos. Oprócz regularnych kąpieli i używania odżywek, warto regenerować włos przy użyciu masek, olejów, lanolin itp. w zależności od kondycji włosa.

Wówczas bardzo przydatne okazuje się ubranko, które ochroni włos naszego maltańczyka. Warto zaopatrzyć się w ubranko ochronne (tzw. ubranko pod papiloty), które zapobiegnie wczepianiu się patyczków, gałązek i liści na spacerach, utrzyma papiloty (po ich nałożeniu), ochroni włos po nałożeniu masek. Psy długowłose należy regularnie papilotować, a papiloty ochraniać przed uszkodzeniem poprzez siatkowy kombinezon. Nie ogrzewa on psa, a więc może z powodzeniem być używany latem. Psy o krótszym włosie (na etapie zapuszczania) warto ubierać w takie ochraniacze w czasie spacerów, a także po nałożeniu masek lub olejów (ich włos jest za krótki na papilotowanie).
Przed ubraniem psa należy go dokładnie wyczesać. Także po rozebraniu pieska trzeba wyczesać włos - ze szczególnym uwzględnieniem pach. Ocierający się włos może się w tych miejscach delikatnie skołtunić. Dlatego tak ważnym elementem pielęgnacji jest regularne czesanie.Dzięki tym zabiegom włos naszego maltańczyka będzie jedwabisty, błyszczący, ładnie się układający i przyjemny w dotyku.
 Zabiegi te są szczególnie polecane u psów wystawowych.
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW